Розшифрування символів по догляду за одягом
Прання
Вибілювання
Прасування
Хімічне чищення
Віджимання та сушіння в барабані
Процес природного сушіння
Пропонуємо Вашій увазі кілька простих правил, користуючись якими Ви зможете значно збільшити термін використання Вашого взуття та шкіргалантерейних виробів. Для того, щоб Ваше взуття або шкіргалантерейні вироби збереглися у гарному вигляді надовго, слід ретельно за ними доглядати, використовуючи професійні засоби, наприклад, бренду Salamander. У розділі по догляду наводяться приклади на базі інструкцій цього бренду. Якщо ви користуєтесь будь-якою іншою маркою засобів за доглядом, прочитайте дуже уважно інструкції на упаковці, або у вкладиші.
Увага! Наносити засоби можна тільки на сухе взуття, краще ввечері, якщо вранці одягати. Щоб шкіра встигла зволожитися та набути властивостей засобу, що використовувався. Не можна обробляти взуття засобами по догляду перед виходом на вулицю це навпаки може стати причиною забруднення матеріалу зовнішньої частини взуття.
Для догляду за взуттям з гладкої шкіри необхідно використовувати креми, аерозолі або просочки (безкольорові або підфарбовуючі), що розроблені виключно для гладкої шкіри. За рахунок рослинних олій, восків та високотехнологічних речовин, що входять до їх складу, гладка шкіра залишається м'якою, еластичною, захищеною від бруду та води.
За взуттям із гладкої шкіри білого кольору можна доглядати за допомогою аерозолю White Fresh, що відновлює колір. Після просочування шкіряне взуття рекомендується полірувати до блиску спеціальною ганчіркою або щітками з натуральним ворсом.
Для догляду за взуттям із замші, велюра чи нубука рекомендується користуватись лише спеціальними засобами. Наприклад, спреї Nubuk Velours Fresh або лосьйон Nubuk Velours Liquid. Усі ці засоби захищають від вологи та глибоких забруднень, підфарбовують, просочують та забезпечують догляд за взуттям. Для запобігання появи нерівномірно зафарбованих плям, аерозолі слід розпилювати на відстані не менше ніж 20 см від поверхні взуття.
Для очищення нубука та замші стануть у пригоді спеціальні щіточки Crepe Burste та Raulederburste або гумка Nubuk Velours Cleaner, вони також використовуються для розпушення ворсу замші після використання просочуючих засобів. Поверхню взуття не варто сильно терти, тому що зовнішні волокна можуть бути пошкодженими і матеріал втратить свої властивості. Очищуйте таке взуття тільки у сухому вигляді.
Взуття з лакованої шкіри потребує особливої турботи. Не рекомендується використовувати таке взуття при температурі нижче -5 град. С. Щоб запобігти пошкодженню взуття через низьку температуру одягніть його за 10 хвилин до виходу. Тепло ноги передається взуттю, завдяки чому воно буде охолоджуватися повільно, не відразу. Це допоможе запобігти утворенню тріщин. Після використання взуття очистіть його від пилу та бруду вологою м'якою ганчіркою, після чого протріть взуття сухою ганчіркою.
Для догляду за взуттям з лакової шкіри застосовують лише спеціальні засоби, бо звичайні засоби роблять лакове взуття матовим. Чистить лакову шкіру засіб Lack Care, а надає блиску - Lack Cream.
Взуття із штучних матеріалів довше зберігає форму, привабливий вигляд і легко чиститься. Взуття закритого типу придатне для носіння в холодну та дощову погоду.
Для догляду за плетеним взуттям використовується лосьйон Liquid Cream. Для розтягування взуття з усіх видів натуральної шкіри по повноті рекомендується використовувати аерозоль Shoe Stretch. Цей засіб безкольоровий, не лишає плям та розводів.
При виробництві взуття застосовують натуральні барвники різного кольору для шкіри, що використовуються для підкладки та устілок, у зв'язку з тим, можливе фарбування шкарпеток, це не є дефектом взуття і не може бути причиною повернення, як брак. Для запобігання фарбування шкарпеток рекомендуємо регулярно використовуйте спрей Anti Color.
Для запобігання появи на поверхні шкіри характерних сольових плям рекомендується регулярно користуватися водовідштовхуючими засобами Waterproof (спреї або креми), що надають поверхні взуття сніго- та водовідштовхуючий ефект, а також запобігають глибокому забрудненню шкіри Якщо білий наліт все ж з'явився, то для чищення треба використовувати спеціальний лосьйон Winter Cleaner.
Для зберігання взуття рекомендується одягати на колодки, підібрані за розміром. Для збереження у Вашому взутті сприятливого мікроклімату рекомендується регулярно користуватися дезодорантом для взуття Shoe Deo. Для глибокого чищення взуття з різноманітних матеріалів рекомендується використовувати очисну піну Combi Cleaner або Orange Cleaner.
Для догляду та очищення шкіряних, замшевих, текстильних шкіргалантерейних виробів необхідно використовувати спеціальні засоби, на яких вказано, що їх можна застосовувати для шкіргалантереї чи одягу. Не рекомендується фарбувати чи тонувати шкіргалантерейні вироби засобами для взуття, це може призвести до нерівномірності забарвлення. Заборонено прати шкіргалантерейні вироби, використовуючи хімічні миючі засоби або відбілювачі, особливо у пральних машинах.
Перед застосуванням будь-яких засобів по догляду необхідно вивчити рекомендації підприємства-виробника щодо його експлуатації.
Купуючи взуття, приділяйте велику увагу правильному вибору необхідного розміру та повноти взуття, стопа у взутті не повинна бути стисненою, тому що в разі невідповідності розмірів взуття можуть виникнути проблеми: з одного боку, неправильний вибір ставить під загрозу здоров'я ніг, а з іншого - це може спричинити деформацію взуття, розрив швів, появу тріщин та заломів. Невірно підібране за розміром чи повнотою взуття не є причиною для звернення з претензією. При виборі зверніть увагу на призначення взуття (робоче, для відпочинку, модельне, повсякденне, спортивне та інше). Форма та висота каблука повинні відповідати статурі споживача.
Після кожного носіння приводьте взуття в порядок. Просушіть вологе взуття при кімнатній температурі без використання опалювальних та нагрівальних приладів, джерел тепла, уникаючи прямого сонячного проміння і використовуючи внутрішні вставки-каркаси для збереження форми взуття.
Взуття та шкіргалантерейні вироби повинні бути захищені від потрапляння прямого сонячного проміння, від впливу пари, газів та хімічних речовин (лугів, кислот, активних розчинників та інше).
Взуття не слід мити великим об’ємом води й сильно терти, тому що взуття втратить свій первісний зовнішній вигляд, від води шкіра може набухнути і затвердіти, а сильне тертя призведе до помітних потертостей, або втрати верхнього захисного шару.
Взувайте взуття тільки розшнурованим (розстебнутим), користуйтеся ріжками для взуття — це допоможе запобігти розриву заднього шва та збереже форму взуття. Не перетягуйте шнурки на гомілковостопному суглобі для запобігання розриву шкіри та кріплення. Не знімайте взуття не розшнурованим та наступаючи на задник — це запобігатиме відриванню підошви. Обережно обходьтеся з декоративною фурнітурою на взутті.
Не носіть взуття з підошвою з натуральної шкіри, шкіряною обтяжкою каблука, з верхом з тканин, а також взуття прошивного методу кріплення в дощову погоду. Промокання такого взуття не є причиною для звернення з претензією. Завжди звертайте увагу на матеріал і спосіб кріплення підошви. Гарантія водонепроникності лише на гумове взуття та взуття з використанням водонепроникних мембран.
Перед носінням взуття з підошвою із натуральної шкіри, шкірволону, рекомендується приклеїти на підошву гумову накладку (профілактику) для запобігання її швидкому стиранню та довшої експлуатації виробу.
Не носіть взуття на високих або тонких підборах по гравію, щебню, бруківці, оскільки це може призвести до пошкодження взуття або отримання травми. Модельне взуття призначене для носіння за умов рівної твердої поверхні. Носіння цього взуття в снігову погоду може призвести до осідання на його поверхні солі та інших хімікатів, що використовуються комунальними службами для прискорення танення снігу. Плями на взутті, що виникають при цьому, не повинні бути підставою для подання претензій виробнику.
При дотриманні вищевказаних правил експлуатації та догляду магазин гарантує високу якість товарів протягом строку служби встановлених Законодавством України та нормативно-технічною документацією.
ДСТУ 2157 "Взуття. Терміни та визначення";
ДСТУ 2158 "Взуття. Дефекти. Терміни та визначення";
ДСТУ 26167:2009 "Взуття повсякденне. ТУ";
ДСТУ 19116:2007 "Взуття модельне. ТУ";
ДСТУ 2063 "Взуття для активного відпочинку. ТУ";
ДСТУ 1135:2007 "Взуття домашнє, дорожнє. ЗТУ";
ДСТУ 28631:2006 «Сумки, валізи, портфелі, ранці, папки, вироби дрібної шкіргалантереї. ЗТУ».
У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків виробник (продавець) діє згідно р. II ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів».
У разі закінчення гарантійного строку звернення щодо недоліків не розглядаються.
Гарантійний строк носіння (експлуатації) нараховується з дня продажу через роздрібну мережу чи початку сезону для взуття:
Зимовий сезон: з 15 листопада по 15 березня;
Літній сезон: з 15 травня по 15 вересня;
Весняно-осінній сезон: з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада відповідно.
Згідно з «Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» гл. 3:
За ознаками сезонності взуття поділяється на:
зимове - утеплення всіх видів;
весняно-осіннє - чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики не утеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;
літнє - туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.
Купуючи товари в мережі наших магазинів, Ви погоджуєтесь з даними рекомендаціями по догляду і порядком експлуатації взуття та шкіргалантерейних виробів, а також гарантійними строками.
У разі виникнення питань, телефон гарячої лінії 0800303350